انتشار پنجمین شماره فصلنامه «آوای خیرماندگار»

0
73
پنجمین شماره فصلنامه «آوای خیرماندگار»

پنجمین شماره از فصلنامه اختصاصی مطالعات و مدیریت امر خیر «آوای خیرماندگار» وابسته به بنیاد خیریه راهبری آلاء منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی خیرماندگار؛ شماره جدید فصلنامه «آوای خیرماندگار» مطالب متعددی مانند راهبردهایی برای حمایت از آسیب‌پذیرترین اقشار در برابر کرونا، همیشه پای یک خیریه در میان است!؛ فساد سیاستمداران در عرصه خیر، اعتماد مردمی به خیریه‌های دولتی و غیردولتی؟، دهش آوری در اقتصاد ناپایدار، مردم فقیر بازیچه نیستند و مشارکت‌های داوطلبانه راهبری؛ دستورالعملی برای رهبران سازمان‌ها را در برگرفته است.

در بخش پرونده ویژه این شماره به موضوع نیکوکاری و فقرزدایی پرداخته‌شده و مطالبی همچون «الگوسازی بومی فقرزدایی»، «فقرزدایی در گستره تاریخ؛ نگاهی به تاریخچه فقرزدایی در دوره قاچار و پهلوی»، «فقر و مناسبات بین‌الملل؛ ابعاد فقر و عوامل ایجاد آن در حوزه بین‌الملل»، «مالیات اسلامی، راهکاری برای رفع فقر»، «دغدغه فقرزدایی، تیغ دو لبه؛ گزارش نشست نقد کتاب اقتصاد فقیر» و «تجربه نگاری مدل‌های فقرزدایی بومی بر اساس مجموعه مستند خرم‌شهر اثر مهدی فارسی» در این پرونده گردآوری‌شده است.

همچنین نشست‌های تخصصی خیرماندگار، تجربه‌های موفق و ایده‌های نو، معرفی کتاب و گفتگو با مدیرعامل یک خیریه از دیگر مطالب این نشریه است.

شماره 5 فصلنامه «آوای خیرماندگار» در 116  صفحه منتشرشده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه و اشتراک این نشریه به سایت بنیاد آلاء به نشانی ala.org.ir بخش فصلنامه آوای خیرماندگار مراجعه کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید