سی و نهمین نشست تخصصی خیر ماندگار برگزار شد

0
174
سی و نهمین نشست تخصصی خیر ماندگار

سی و نهمین نشست تخصصی خیر ماندگار با موضوع مباحث فقهی وقف پول با نگاهی به فتوای جدید مقام معظم رهبری با حضور حجت‌الاسلام عبدالامیر خطاط معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خیرماندگار، سی و نهمین نشست تخصصی خیر ماندگار با موضوع مباحث فقهی وقف پول با نگاهی به فتوای جدید مقام معظم رهبری با حضور حجت‌الاسلام عبدالامیر خطاط معاون آموزش حوزه علمیه اصفهان به‌صورت لایو و از طریق شبکه‌های اجتماعی خیر ماندگار برگزار شد.

در این نشست سیدمحسن قائم فرد عضو هیئت‌علمی گروه حقوق دانشگاه اصفهان به‌عنوان کارشناس، شریف عضو محترم هیئت‌علمی دانشگاه اصفهان و حجت‌الاسلام سجادی و مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشکده آلاء نیز حضور داشتند و طی نشست به طرح مسائل و سؤالات خود پرداختند.

خطاط در این جلسه بابیان این نکته که وقف پول با شرایط مذکور در استفتاء مسبوق به سابقه است، به بیان سابقه‌ای تاریخی فتاوای علمای اسلام و تشیع و بیان مبانی آن‌ها پرداخت و توضیحی مختصر در خصوص هر یک از این دیدگاه‌ها داد.

وی در ادامه به تشریح ابعاد مختلف استفتاء و مبانی فقهی پاسخ مقام معظم رهبری توضیحات مفصل و کاملی را ارائه کرد.

گفتنی است حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در استفتائی از مقام معظم رهبری در خصوص وقف پول بابیان شرایطی اقدام می‌کند و مقام معظم رهبری به این استفتاء پاسخ می‌دهد.

با توجه همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا این نشست به‌صورت مجازی در بسترهای آپارات، اینستاگرام و سایت خیر ماندگار برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید