نخستین جلسه هم‌اندیشی کنگره ادبی «خیر ماندگار» در مشهد مقدس

0
62

به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، اولین جلسه هم‌اندیشی کنگره ادبی «خیر ماندگار»، شنبه 15 آبان‌ماه با شرکت جمعی از شاعران و فعالان فرهنگی و با حضور حجت‌الاسلام خان‌محمدی(دبیر کنگره و مسئول رویدادهای نیکوکارانه مرکز فرهنگ نیکوکاری) و مهراد شاهی(مسئول تولیدات رسانه‌ای مرکز فرهنگ نیکوکاری) در مشهد مقدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام خان‌محمدی، دبیر کنگره ادبی خیر ماندگار، در ابتدای این جلسه از اهمیت برگزاری چنین نشست‌هایی گفت و با اشاره به فرمایشات معصومین(ع) بر لزوم اهتمام محافل ادبی به امر مهم خیر و نیکوکاری تأکید کرد.

وی در ادامه افزود: مسئله کار خیر تا به حال در اشعار آنگونه که باید منعکس نشده؛ شعر امروز نسبت به این موضوع مهم مسئول است و قطعا این مسئله، بار رسالت یک شاعر آگاه را بیشتر و بیشتر می‌کند.

در ادامه این جلسه، شماری از کتاب‌های مجموعه خیر ماندگار، از جمله کتاب نفیس «معماران عصر جدید» که با محوریت معرفی فعالان سازمان‌های خیریه و شناسایی مفاهیم بنیادین «بخشش» و «نیکوکاری» نوشته شده است، در محفل ادبی توزیع شد و در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

خان‌محمدی در ادامه شعری با موضوع خطبه حضرت زینب(س) در واقعه شام خواند و شاعران جوان اهل مشهد نیز سروده‌های خود را که اکنده از مضامین مذهبی و عاشورایی بود، قرائت کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید