نشست مشترک«خیر ماندگار» و مؤسسه نیکوکاری«دکترمجتبی معین» برگزار شد

0
57

 به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، نشست مشترک حجت‌الاسلام علی ملانوری(قائم‌مقام مدیرعامل بنیاد آلاء و معاون خیر ماندگار) و دکترمصطفی معین(رئیس هیئت‌مدیره مؤسسه خیریه دکترمجتبی معین و رئیس هیئت‌مدیره مؤسسه رحمان)، یکشنبه 28 آذرماه برگزار شد.

 حجت‌‌الاسلام ملانوری در این نشست به بیان توضیحاتی درباره بنیاد خیریه آلاء پرداخت و اظهار کرد: این بنیاد با همت و ابتکار مرحوم حاج شیخ مهدی مظاهری، نیکوکار بزرگ اصفهان تأسیس شد. این بنیاد با ایجاد مجموعه خیر ماندگار به تولید دانش تخصصی، مهارت‌افزایی و فرهنگسازی امور خیر اقدام می‌کند.

 معاون خیر ماندگار با بیان اینکه شعار «هر ایرانی، یک نیکوکار» سرلوحه کار ماست، گفت: با تقویت خیریه‌ها و سمن‌ها می‌توانیم برای مشارکت‌پذیری اجتماعی و حل معضلات کشور توسط خود مردم قدم جدی بر داریم. لازمه این امر، ایجاد وفاق درونی بین فعالان خیر و حوزه اجتماعی و وحدت رویه بر سر اشتراکات است.

 دکتر مصطفی معین در این نشست اظهار کرد: موسسه نیکوکاری دکتر مجتبی معین موسسه‌ای است علمی، اجتماعی، بشردوستانه، غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی که در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کاهش آن‌ها فعالیت می‌نماید.

 وی افزود: پشتیبانی از فعالیت‌های آموزشی، ترویجی و پژوهشی سازمان‌های مردم نهاد(سمن‌ها) در جهت توانمندسازی گروه‌های آسیب‌پذیر و افزایش بهره‌وری و توسعه ظرفیت سازمان‌های جامعه مدنی در حوزه مسائل اجتماعی از مهمترین اهدافی است که موسسه در پی تحقق آن‌ها حرکت خواهد نمود.‌

 وزیر اسبق علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود به بحث معضلات اجتماعی اشاره کرد و گفت: اگر کمیت و کیفیت خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در کشور بیشتر باشد، ارتباط بین بخش‌های مختلف جامعه بخصوص ارتباط بین «جامعه و دولت» و ارتباط بین «عموم جامعه و نخبگان» بیشتر می‌شود و یک قدم به حل مشکلات نزدیک‌تر می‌شویم.

 رئیس هیئت‌مدیره مؤسسه خیریه دکترمجتبی معین با تأکید بر اینکه توسعه اجتماعی از توسعه سیاسی نیز مهمتر است، اظهار کرد: در یک تحقیق علمی بین‌المللی مشخص شد که بیشترین اعتماد اجتماعی در کشورهای مختلف به سازمان‌های مردم‌نهاد بوده است. از نظر ظرفیت نیز خیریه‌ها و سمن‌ها بیشتر از دولت می‌توانند به اصلاح امور بپردازند لذا اگر با هم شبکه بشوند، اثرگذارتر خواهند بود.

 دکترمعین در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: نگاه بنیاد آلاء به مسائل مختلف، علمی، فرهنگی و اجتماعی است و مجموعه خیر ماندگار اهداف خوبی را در نظر دارد. این ظرفیت از جانب ما وجود دارد که همکاری علمی و پژوهشی و برگزاری رویداد به صورت مشترک با مجموعه خیر ماندگار صورت بگیرد.

 در پایان این جلسه مقرر شد مهدی توسلی، مدیر مرکز فرهنگ نیکوکاری و خانم مریم معین به نمایندگی از دو مؤسسه خیریه «دکترمجتبی معین» و «رحمان» با تشکیل کمیته‌ای اجرایی به پیگیری فعالیت‌های مشترک اقدام نمایند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید