نشست مشترک دانشگاه عدالت و خیر ماندگار برگزار شد

0
50

به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، نشست مشترک میان مسئولان دانشگاه عدالت و خیر ماندگار، دوشنبه 6 دی‌ماه با حضور حجت‌الاسلام علی ملانوری، معاون خیر ماندگار، حجت‌الاسلام دکتر رحیم باقری، معاون اجرایی و دکتر منوچهر رزمجو، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه عدالت به میزبانی این دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام دکتر باقری، معاون اجرایی دانشگاه عدالت در این جلسه با بیان اینکه حدود 400 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه عدالت از ارکان و افراد تأثیرگذار در قوه قضائیه هستند، گفت: این دانشگاه، بین‌‌المللی است و به همت مؤسس آن، مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی، حوزه نفوذ خود را تا برخی کشورهای عربی و اسلامی افزایش داده است. تلاش می‌کنیم این دانشگاه به مرجع تحصیلات تکمیلی قضات، دانشجویان علوم قضایی و … تبدیل شود.

معاون اجرایی دانشگاه عدالت با تأکید بر اینکه در رویکرد تحولی و توسعه‌ای خود بیش از پیش به استفاده از ظرفیت خیر و ترویج امور خیر نیاز داریم، گفت: فرهنگسازی و جریان‌سازی امور خیر در جامعه و تبیین این موضوع که هر کس به اندازه توانش، حتی با انجام کار آموزشی و دادن زکات علم می‌تواند در امور خیر سهیم شود، از ضرورت‌هاست.

وی تأکید کرد: در حوزه علوم انسانی نیازمند تربیت نیرو و تولید محتوا هستیم و معتقدیم با همکاری مجموعه خیر ماندگار در زمینه‌های پژوهشی، فرهنگسازی و مهارت‌افزایی فعالیت‌های مفیدی را به انجام برسانیم. در این زمینه آمادگی داریم تا به سمت یک تفاهم حرکت کنیم.

دکتر رزمجو، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه عدالت نیز در این نشست اظهار کرد: یکی از اهداف تأسیس این دانشگاه، بسط عدالت و امور خیر در زمینه آموزش بوده است. از آنجایی که توجه به مسائل خیر و نیکوکاری در تار و پود این دانشگاه نهفته است و از طرفی دیگر بنابه ضرورت کنونی کشور در همیاری و همدلی، ما امروز به دنبال تأسیس بنیاد خیرین دانشگاه عدالت هستیم.

حجت‌الاسلام ملانوری، معاون خیر ماندگار نیز در این جلسه اظهار کرد: مجموعه خیر ماندگار متشکل از سه مرکز: فرهنگ نیکوکاری، توسعه نیکوکاری و پژوهشکده آلاء، شعار خود را هر «هر ایرانی، یک نیکوکار» قرار داده و رویکرد خود را بر اساس «امور خیرِ اولویت‌دارِ برزمین‌مانده» تدوین کرده است.

وی در ادامه گفت: مهم‌ترین دانشگاه‌ها و مراکز علمی دنیا با ظرفیت موقوفات و کمک خیرین اداره می‌شوند اما متأسفانه در کشور خودمان، این موضوع به خوبی تبیین و ترویج نشده و عمده مراکز آموزشی برای اداره خود، نیازمند بودجه دولت هستند. پژوهشکده آلاء با مدیریت دکتر طیب‌نیا سابقه ارزشمندی در همکاری با بنیاد حامیان دانشگاه تهران و بنیاد خیرین دانشگاه اصفهان دارد و در این زمینه می‌تواند به دانشگاه عدالت کمک کند.

مدیر مرکز توسعه نیکوکاری یادآور شد: علاوه بر کمک به ایجاد بنیاد خیرین و همکاری پژوهشی، این آمادگی وجود دارد تا در زمینه مهارت‌افزایی و آموزش مدیریت بهینه امور خیر نیز دوره‌هایی را برای مدیران، دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه عدالت برگزار کنیم.

گفتنی است در پایان این جلسه که با حضور مصطفی نظری، مدرس دوره‌های خیر ماندگار و تسهیلگر امور خیر؛ محمد طاهانژاد، مسئول آکادمی خیر ماندگار و مجتبی اصغری، مسئول ارتباطات و روابط عمومی خیر ماندگار نیز همراه بود، بر لزوم انعقاد تفاهم‌نامه مشترک توافق حاصل شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید