به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، در ادامه شنبه‌های آموزشی، کارگاه آموزشی «تحول در سازماندهی مؤسسات خیریه و سمن‌ها» با حضور مهندس حسین سرچمی و جمعی از مؤسسات خیریه و سمن‌های کشور در آکادمی خیر ایران برگزار شد.

سرچمی با اشاره به لزوم ایجاد تحول در هر سازمانی به‌خصوص مؤسسات خیریه و سمن‌ها گفت: مشکلی که اکثر مدیران سازمان‌ها و مؤسسات خیریه با آن درگیر هستند در وهله اول سازماندهی ساختار اجرایی و در ادامه طراحی و برنامه‌ریزی بازآفرینی و نوآفرینی مجموعه‌های خودشان است که برای ایجاد تغییر باید از این سدها گذشت و باید به این باور برسیم که هیچ‌کس از خارج از مجموعه نمی‌تواند به ما کمک کند و باید خودمان بتوانیم برای ایجاد استراتژی و سازماندهی قدم برداریم.

وی در ادامه با ترسیم مسیر ایجاد تحول‌سازمانی مرحله اول را شناخت چالش‌ها و مشکلات دانست، برنامه‌ریزی و بحث درباره نحوه حل آنها را مرحله بعدی تحول‌آفرینی در سازمان برشمرد و اجرا و تثبیت برنامه‌ریزی‌ها را مرحله پایانی آن دانست و افزود هر فرد باید زمان، انرژی و منابع مشخصی را برای مطالعه در خصوص تغییرات پیش‌آمده و چالش‌های پیشرو داشته باشیم ضمناً باید به‌خاطر داشت پیش از هرگونه تغییر در ساختار و برنامه‌های سازمانی باید ساختارهای ذهنی مخاطبان و جامعه هدف را در نظر گرفت که این امر مستلزم شناخت دقیق افراد، نوع فکر و اعتقادات آنهاست.

لازم به ذکر است شنبه‌های آموزشی آکادمی خیر ایران تا پایان تابستان دارد و کلیه کلاس‌های آموزشی برگزار شده به‌صورت حضوری و مجازی برای مؤسسات خیریه قابل‌استفاده خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاع بیشتر به و بسایت آکادمی به آدرس ac.kheir.ir  مراجعه نمایند و یا با شماره‌تلفن‌های 02186096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.