به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، دکتر علیرضا رادان، معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور، صبح یکشنبه 12 تیرماه از مرکز خیر ماندگار بنیاد آلاء بازدید کرد و در نشستی مشترک با مدیران و مسئولان این مرکز به گفت‌وگو پرداخت.

 دکتر رادان در این نشست، با بیان اینکه تسهیلگری و توانمندسازی فعالیت‌های مؤسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد از رویکردهای اصلی سازمان امور اجتماعی است، اظهار کرد: برای حل معضل آسیب‌های اجتماعی، همه باید دست در دست یکدیگر دهیم و با استفاده از ظرفیت‌های عظیم مردم‌نهاد در کشور، در پرتو نظارت دولت، فعالیت‎‌های گسترده‌ای را رقم بزنیم.

 معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در مسائل اجتماعی بیان کرد: مصمم هستیم برای تحقق منویات معظم له در زمینه آسیب‌های اجتماعی و همچنین در زمینه توانمندسازی و ارتقای فعالیت‌های مردم‌نهاد برنامه‌هایی فراگیر در سطح کشور اجرا کنیم و در این مسیر، همراهی مجموعه‌هایی همچون بنیاد آلاء می‌تواند منشأ اثر باشد.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی دیانی، مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء نیز در این نشست با اشاره به فلسفه شکل‌گیری این بنیاد گفت: بنیاد آلاء با ایده کارهای خیر اولویت‌دار و بر زمین‌مانده، به همت مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج شیخ مهدی مظاهری تأسیس شد و در طی 12 سال اخیر فعالیت‌های مختلفی را در قالب مراکزی همچون: مکسا، سلاله، مؤسسه المرتضی(ع)، ثاقب و ... ساماندهی کرده است.

 مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در ادامه اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های بنیاد، در مرکز خیر ماندگار پیگیری می‌شود؛ این مرکز در سه زمینه آموزش و مهارت‌افزایی، تولید دانش و فرهنگسازی به فعالیت می‌پردازد و می‌کوشد تا با شعار «هر ایرانی یک نیکوکار»، نیکوکاری را در کشور به شکل علمی و عملی، نهادینه کند.  

 در ادامه این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی ملانوری(قائم‌مقام مدیرعامل و معاون خیر ماندگار بنیاد آلاء)، سعید علیخاصی(معاون طرح و برنامه بنیاد آلاء)،  مهدی ذوالفقاری(معاون مالی و پشتیبانی بنیاد آلاء)، مهدی توسلی(مدیر مرکز فرهنگ نیکوکاری خیر ماندگار)، محمد طاهانژاد(مدیر مدرسه تخصصی خیر ماندگار)، دکتر حمید حاجی‌ابراهیم(مدیر واحد ارزیابی خیر ماندگار) و مجتبی اصغری(مسئول ارتباطات و روابط عمومی خیر ماندگار) برگزار شد، حاضران به طرح دیدگاه‌ها و بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.