شیخ تسهیلگر را فردی دانست که معتقد است دو فکر بهتر از یک فکر است و در رویدادها شخصی است که بدون هیچ‌گونه جهت‌گیری خاص به یک گروه کمک می‌کند تا به اهدافشان برسند. تسهیلگر باید دارای شایستگی‌ها و توانایی‌های لازم جهت حصول بهترین نتیجه در گروه هدف باشد از قبیل: توانایی برقراری ارتباط همکارانه، توانایی برنامه‌ریزی مناسب در فرایند گروهی، هدایتگری گروه در جهت دستیابی به نتایج مفید و ایجاد نگرش مثبت حرفه‌ای.

وی در ادامه با اشاره به اینکه باید توجه داشت که تسهیلگر منبع علم و دانش و آگاهی نیست؛ بلکه عهده‌دار اداره جلسه برای حرکت هم‌زمان افراد در مسیر رسیدن به اهداف است و نباید نظرات شخصی خود را در اجرا دخیل کند و همواره اصل بی‌طرفی را باید رعایت کند. تسهیلگر باید فعالانه گوش کند، پرسش مطرح کند، بحث را خلاصه کند، ایده‌ها را ثبت کند و در مواقع لزوم با نقل‌قول به سخنان اعضا و بازگویی بهتر آنها و یا مطرح‌کردن نظرات مخاطبان آنلاین به تمام اعضا نشان دهد که صحبت‌های همه آنها شنیده می‌شود.

شنبه‌های آموزشی طرح تابستانه آکادمی خیر ایران تا پایان شهریور ادامه دارند. علاقه‌مندان به حضور در این کارگاه‌ها می‌توانند با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند و یا به نشانی اینترنتی  ac.kheir.ir مراجعه فرمایند.

آکادمی خیر ایران

آکادمی خیر ایران

آکادمی خیر ایران