کارگاه مهارتی - کاربردی با موضوع «جذب و تأمین منابع مالی» به همت آکادمی خیر ایران در روز شنبه بیست و نهم مهرماه با تدریس یونس شیراوند مدرس و مدیرعامل مؤسسه خیریه امین آراسته به‌صورت حضوری و آنلاین برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی خیر ماندگار، یونس شیراوند مدرس و مدیرعامل مؤسسه خیریه امین آراسته در کارگاه مهارتی - کاربردی «جذب و تأمین منابع مالی» که به همت آکادمی خیر ایران در روز شنبه بیست و نهم مهرماه به‌صورت حضوری و آنلاین برگزار شد به تشریح اجزاء برنامه جذب منابع مالی پرداخت و اظهار کرد: پیش از برنامه جذب منابع مالی می‌بایست اطلاعات کافی شامل چشم‌انداز، مأموریت، اهداف و استراتژی مشخصی از فلسفه وجودي سازمان داشته باشیم.

شیرانوند در ادامه به تشریح سیستم مالی در سازمان‌های نیکوکاری، گزاره‌های موردنیاز در تأمین مالی موسسه‌های نیکوکاری، روش‌های جذب و استمرار تأمین مالی و سازوکارهای ارزیابی سیستم‌های تأمین مالی پرداخت.

وی در ادامه با تأکید بر ارتباطات و شبکه‌سازي افزود: عضویت در شبکه‌هاي عمومی و خصوصی، عضویت در مجمع‌هاي تخصصی و تشکل‌ها، همکاري با مؤسسات همکار می‌تواند به شبکه‌سازی کمک شایان توجهی داشته باشد.

مدرس این کارگاه در ادامه با تأکید بر استفاده از روش‌های ارتباطاتی همچون فناوری‌های ارتباطی، ارتباطات فنی و سیستمی، توسعه شبکه مارکتینگ، تحلیل استراتژیک ذی‌نفعان، نیروی متخصص و گروه‌های داوطلب بیان داشت: مؤسسات نیکوکاری باید برای تأمین منابع خود از روش‌های بروز و جدید مانند میکروپیمنت‌ها، کدهای  ussd ، سیستم‌های کش‌بک بهره بگیرند.

در ادامه این کارگاه شرکت‌کنندگان سؤالات خود را مطرح کرده پس از پاسخگویی مدرس به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

عموم علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از خدمات آکادمی خیر ایران می‌‌توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و یا از طریق شماره 09912069037 با کارشناسان این مرکز در ارتباط باشند.