پادکست نیک آوا در شماره نوزدهم خود به سراغ  تاج‌زمان دانش رفته است. مادر بزهکاران نوجوان عنوانی است که به سبب خدمات ارزنده این بانو در حوزه نوجوانان بزهکار به او داده‌اند.

به گزارش واحد ارتباطات و جذب مشارکت‌های خیر ماندگار، نوزدهمین شماره از پادکست نیک آوا با موضوع بررسی زندگی تاج‌زمان دانش ملقب به مادر بزهکاران نوجوان ایران پرداخته است.

بر اساس این گزارش مجید غلامی و انسیه افغان، پژوهشگران و گویندگان پادکست نیک آوا با بهره‌گیری از کتاب زندگینامه و خدمات علمی و فرهنگی دکتر تاج زمان دانش در خصوص زندگی و اقدامات نیکوکارانه این بانوی حقوق‌دان سخن گفته‌اند.

تاج زمان دانش پس از تحصیل در دانشگاه «اِكس آن پروانس» فرانسه و دانشگاه نوشاتل سوئیس در 39 سالگی به ایران باز می‌گردد تا در دانشگاه تهران رشته "بزهكاری كودكان" را بنياد نهد؛ اما با مخالفت روبرو شده و يك سال پس از آن در دانشگاه پلیس به‌عنوان استاد كیفرشناسی شروع به تدریس می‌کند.

برپایی نخستین دادگاه کودکان، جداسازی بندهای کودکان زندان قصر از بندهای بزرگسالان، ایجاد کارگاه‌های مهارتی برای کودکان زندانی و تدوین و اجرای آیین‌نامه جدید زندان‌ها از جمله خدمات ارزنده این بانو است.

طراحی کاور این اپیزود را مهدی شاهپوری و موسیقی آن را پاشا یثربی نواخته است.

این اپیزود را می‌توانید از اینجابشنوید.