پس از هشت ماه فعالیت آزمایشی، مجوز رسمی پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات صادر شد و در سامانه جامع رسانه‌های کشور به ثبت رسید.

به گزارش ارتباطات و جذب مشارکت‌های خیر ماندگار، پس از هشت ماه فعالیت آزمایشی، مجوز رسمی پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران در تاریخ 27 فروردین 1403 از سوی هیئت نظارت بر مطبوعات صادر شد و در سامانه جامع رسانه‌های کشور به ثبت رسید.این پایگاه خبری تحلیلی با شماره مجوز 96065 با حمایت مرکز فرهنگ نیکوکاریِ خیر ماندگار (وابسته به بنیاد خیریه راهبری آلاء) و با هیئت تحریریه‌ای از خبرنگاران مستقل به عنوان رسانۀ جامع نیکوکاری در ایران، فعالیت می‌کند. دکتر مهدی توسلی، مدیرمسئول و مجتبی اصغری، سردبیر این پایگاه خبری است.
خیر ایران در حال حاضر هفت گروه خبری: فعالیت‌های نیکوکاری، اندیشه،  بین‌الملل، جامعۀ بهتر، سیاستگذاری و حکمرانی، فرهنگ و هنر و چندرسانه‌ای  دارد.
اهداف پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران عبارت است از:
- گفتمان‌سازی، جریان‌سازی و ترویج فرهنگ نیکوکاری
-آگاه‌سازی، اطلاع‌‍رسانی، ارائۀ تحلیل و تبلیغات درباره فعالیت‌های خیر و رویدادهای نیکوکاری در ایران
- ایجاد موج و جریان اجتماعی درباره نیکوکاری به منظور اصلاح نگرش‌ها و ایجاد انگیزۀ کار خیر
-حساس‌سازی و جلب توجه رسانه‌ها و افکار عمومی دربارۀ خیر
-عمومی‌سازی دانش امر خیر در سطح جامعه
-پشتیبانی رسانه‌ای از حرکت‌های مردمی و خودجوش و مروج خیر
- آگاه‌سازی جامعه به خصوص خیرین و کنشگران عرصۀ خیر از اولویت‌های نیکوکاری در ایران
- اطلاع‌رسانی و تحلیل مهم‌ترین اخبار و تحولات جهانی عرصه نیکوکاری برای مردم ایران
- معرفی ظرفیت‌های نیکوکاری جامعۀ ایران به مردم سایر کشورها
نحوه همکاری با موسسات خیریه و سمن‌ها
عموم موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد که تمایل دارند رویدادها و اخبارشان در خیر ایران انعکاس داشته باشد، می‌توانند به آدرس ایمیل news@kheiriran.ir پیام ارسال فرمایند.
همچنین عموم علاقه‌مندان به همکاری رسانه‌ای با پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران می‌توانند رزومه کاری یا تحصیلی خود را که با فعالیت رسانه‌ای مرتبط باشد، به آدرس ایمیل مذکور ارسال فرمایند و از مزایای همکاری دورکاری و پاره‌وقت با رسانه نیکوکاری بهره‌مند باشند.