به گزارش روابط‌عمومی خیر ماندگار، هفتمین نشست مشاوره عمومی آکادمی خیر ایران با موضوع «مباحث و قوانین مالیاتی مرتبط با مؤسسات خیریه و سمن‌ها» با حضور جمع کثیری از فعالان مؤسسات خیریه و سمن‌ها برگزار شد.

مصطفی نظری مشاور اسبق امور خیرین و مشارکت‌های معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون رئیس‌جمهور در این نشست که به طور هم‌زمان به‌صورت آنلاین از طریق سامانه مدیریت آموزشی (LMS) آکادمی خیر ایران پخش می‌شد، به تبیین قوانین مالیاتی و ملحقات جدید قانون مالیات سال 1402 پرداخت.

نظری اظهار کرد: با استناد به بند ((ب))  تبصره 6  قانون مالیات‌های مستقیم مؤسساتی که در پرونده‌های مالیاتی سال‌های 1390 تا 1399  مشمول برخورداری از معافیت یا نرخ صفر مالیاتی نشده‌اند می‌توانند با ارائه اظهارنامه برای سال‌هایی که پرداخت صورت نگرفته است مشمول معافیت مالیاتی مذکور شوند.

در ادامه حاضران به طرح سؤالات خود در خصوص مشکلات و مسائل مالیاتی مؤسسات خیریه و سمن‌ها پرداخته و پاسخ سؤالات خود را دریافت کردند. 

علاقه‌مندان به دریافت مشاوره خصوصی با مشاوران آکادمی خیر ایران می‌توانند با شماره 02186096304 و یا 09912069037 تماس حاصل فرمایند.