به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، در ادامه برگزاری سلسله نشست های «یک چای، یک تجربه» آکادمی خیر ایران، هجدهمین نشست در روز دوشنبه دوم مردادماه 1402 با حضور موسسه عترت بوتراب در محل ستاد سمن های شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

در این جلسه که با حضور علی‌اصغر جوانشیری‌نژاد، مدیرعامل مؤسسه عترت بوتراب و جمعی از مدیران، کارشناسان و نیروهای داوطلب فعال در موسسات خیریه و سمن های سراسر کشور بصورت حضوری و آنلاین برگزار می شد، محمد طاهانژاد مدیر آکادمی خیر ایران ضمن خوش آمد گویی به همراهان این نشست فلسفه وجودی این نشست را انتقال تجربیات موسسات موفق جهت بهره مندی موسسات جوان تر و جلوگیری از آزمون و خطا در مسیر خدمت رسانی به جامعه هدف دانستو ابراز امیدواری کرد که با تداوم بخشیدن به این جلسات در کنار آموزشهای مستمر بتوان اقدامات مثبتی را در مدیریت موسسات خیریه رقم زد.

جوانشیری محور فعالیت های این موسسه را انجام کارهای پدرانه برای ایتام و خانواده های آنها دانست و گفت در تمامی حوزه های مورد نیاز از جمله معیشت، مسکن، حمایت تحصیلی، توانمند سازی خانواده ها و از همه مهمتر فعالیت های فرهنگی در جهت بهبود روابط اجتماعی افراد اقدامات موثری را انجام داده ایم.

وی با اشاره به سابقه 10 ساله خود در سمت مدیرعامل، عدم تمرکز بر محدوده استان تهران را از نقاط بارز این موسسه دانست و افزود: مجموعه ما در 7 استان کشور، 91 شهر و 720 روستا تعداد بیش از 7500 نفر یتیم تحت تکفل داریم. ما با انجام اقدانات استعدادیابی به دنبال کشف استعدادها، پرورش ، رشد و شکوفایی و به باور «ما میتوانیم» رساندن ایتام هستیم و در بسیاری از موارد با بازیابی روابط خانوادگی و کمک گیری از بستگان و نزدیکان این نتایج قابل حصول است.

وی با اشاره به تحقیقات میدانی در در مناطق کم برخوردار کشور در خصوص چالش ها و بزه های پیش آمده در این مناطق را تنها یک درصد ماحصل فقر مالی آن مناطق دانست و 99 درصد دیگر را بخاطر فقر فرهنگی و تعصبات منطقه ای برشمرد و اذعان داشت: بیشتر موسسات خیریه و سمن ها در سطح کشور بخاطر عدم درک مناسب از زیرساخت های فرهنگی و عدم توجه به آنها عمده فعالیت های خود را بر مسائل مالی و ارزاق متمرکز کرده اند اما ما در موسسه عترت بو تراب با حضور عوامل فرهنگی از ابتدای تاسیس تا کنون دیدگاه فرهنگی را بر تمامی زوایای خدمت رسانی مسلط کرده ایم.

سلسله‌نشست‌های «یک چای، یک تجربه» در تابستان 1402 هر هفته دوشنبه با همراهی مؤسسات خیریه برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان به حضور در این نشست‌ها می‌توانند با شماره‌های 09912069037-86090304 تماس حاصل نمایند و یا به وب‌سایت  ac.kheir.ir مراجعه کنند.