به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، سی و سومین نشست از سلسله‌نشست‌های «یک چای، یک تجربه» با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های «جامعه فرهنگی یاوری» با حضور علی راد مدیرعامل جامعه فرهنگی یاوری در روز دوشنبه پانزدهم آبان‌ماه به شکل حضوری و آنلاین برگزار شد.

علی راد در این نشست با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری «جامعه فرهنگی یاوری»، اظهار کرد:  اوایل دهه 60 شادروان مجتبی کاشانی در سفرهای به نقاط مختلف خراسان جنوبی دارند با دیدن محرومیت‌های آن مناطق، قرار و آرام خود را از دست می‌دهد و با در میان گذاشتن این موضوع با دوستان خود، تلاش می‌کنند تا برای کاهش این محرومیت‌ها گام برنداند.

وی در ادامه افزود: در ادامه و پس از چندین جلسه بحث و گفت‌وگو و با همکاری افرادی همچون غلامحسین شافعی، همایون حاجی خانی، عبدالله مقدم، عبدالحسین وجیه اللهی، رضا معین الساداتی و فرزین حقانی اولین مدرسه دو کلاسه در قائنات تاسیس می‌شود.

مدیرعامل جامعه فرهنگی یاوری افزود: بعد از ساخت این مدرسه و همراهی رئیس آموزش و پرورش قائن، کارِ گروهی در قالب «جامعه یاوری فرهنگی» به صورت جدی‌تر ادامه پیدا می‌کند و شادروان استاد مجتبی کاشانی نیز پرچمدار این جامعه می‌شوند و در سمینارهای مختلف با کلام موُثّر و شعرهای دلنشین خود اهداف جامعه یاوری فرهنگی را تشریح و ایشان را به همراهی با این مرکز نوپا تشویق می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره اجرای حدود ۲۰۰ پروژه در خراسان، فارس و هرمزگان تا سال 1383 توسط جامعه یاوری فرهنگی، اظهار کرد: پس از فوت زنده یاد مجتبی کاشانی ، جامعه یاوری فرهنگی با تشکیلاتی جدید و در قالب یک هیئت امنای بیست نفره و هیئت مدیره پنج نفره کار خود را ادامه داد و نسبت به کسب مجوز اقدام کرد.

راد در بخش دیگری از سخنان خود به ساخت و اجرای بیش از 1000 پروژه مدرسه‌سازی توسط این مرکز اشاره کرد و بیان داشت: جامعه یاوری، تنها به مدرسه سازی اکتفا نکرده و مدرسه یاری و فعالیت‌های جانبی مدرسه‌سازی نیز در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: اهدا کمک‌های غیر نقدی شامل: لوازم التحریر، کتاب های کمک آموزشی و آموزشی، لباس و نیز اعطای کمک های نقدی مانند: کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان بی‌بضاعت از جمله دیگر اقدامات جامعه یاوری فرهنگی است.

راد در ادامه با اشاره به «مدرسه‌یاری» گفت: این مجموعه از طریق فعالیت‌های مدرسه‌یاری و مدرسه‌داری سعی در بهبود کیفیت آموزشی دانش‌آموزان، توانمندسازی آن‌ها و ارتقاء مهارت‌های حرفه‌ای مربیان و معلمان سراسر کشور دارد. 

علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.