کارگاه آموزشی «بازاریابی محتوایی در مؤسسات خیریه و سمن‌ها» با تدریس دکتر محسن قلی‌زاده، مدرس و مشاور حوزه بازاریابی و استراتژی، با حضور جمعی از فعالان مؤسسات خیریه و سمن‌ها، برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی خیر ماندگار، به همت آکادمی خیر ایران کارگاه آموزشی «بازاریابی محتوایی در مؤسسات خیریه و سمن‌ها» با تدریس دکتر محسن قلی‌زاده، مدرس و مشاور حوزه بازاریابی و استراتژی، عصر روز شنبه 18 شهریور با حضور جمعی از فعالان مؤسسات خیریه و سمن‌ها، برگزار شد.

قلی‌زاده در این کارگاه سه‌ساعته ضمن تشریح تعاریف مختلف محتوا ظهار کرد: محتوا هر چیزی است که داستانی را بیان می‌کند. لزومی ندارد که توسط یک برند یا شرکت رسانه‌ای‌ تولید شود تا محتوا در نظر گرفته شود، بلکه باید بدانیم که عموم مردم نیز تولید محتوا تولید می‌کنند.

وی افزود: مبتنی بر واقعیت بودن، قابلیت اشتراک‌گذاری، انتقال ارزش یا آموزش و همچنین رابطه یا نیازهای مخاطبان بودن از الزامات یک محتوا است.

قلی‌زاده در ادامه به برخی از شاخصه‌های محتوایی ناکارآمد پرداخت و گفت: محتوایی که تماماً درباره سازمان باشد و سازمان در آن صرفاً به مشکلات خود بپردازد و برای مشتریان اهمیتی قائل نباشد قطعاً محتوایی ناکارآمد خواهد بود.

محتوا چیست؟ ویژگی‌های محتوای بی‌نقص، ویژگی‌های کاربری محتوا، انواع محتوا، تعریف بازاریابی محتوایی، دلیل ناکارآمدی بازاریابی محتوایی از جمله مباحثی بود که قلی‌زاده در این کارگاه سه‌ساعته به تشریح آنها پرداخت.

همچنین قلی‌زاده در ادامه این کارگاه به تشریح مباحثی دیگری همچون زیرساخت‌های بازاریابی محتوایی، هدف‌گذاری در بازاریابی محتوایی دی نفعان و تحلیلی ذی‌نفعان و پرسونا و انواع پرسونا پرداخت.

در ادامه این نشست شرکت‌کنندگان سؤالات خود را در خصوص مباحث مطرح شده در کارگاه مطرح کرده و پس از پاسخگویی مدرس به سؤالات، حاضران به بحث و گفت‌وگو پرداختند و از تجربیات یکدیگر بهره بردند.

عموم علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از خدمات آکادمی خیر ایران می‌توانند به وبگاه ac.kheir.ir مراجعه کرده و یا از طریق شماره 09912069037 با کارشناسان آکادمی خیر ایران در ارتباط باشند.