سومین رویداد استارتاپی اجتماعی رویش با تمرکز بر حوزه افراد دارای معلولیت و بیماری‌های خاص برگزار می‌شود. برای حضور فعالان اجتماعی و دانشجویان در این رویداد سه روزه تخفیف ویژه در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، سومین رویداد استارتاپی اجتماعی رویش با تمرکز بر حوزه افراد دارای معلولیت و بیماری‌های خاص به همت آکادمی خیر ایران و مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف در روزهای ششم تا هشتم دی‌ماه در شهر تهران برگزار می‌شود.

بنیاد خیریه راهبری آلاء، پژوهشکده وقف و مطالعات امر خیر (خیر ماندگار)، مرکز نوآوری آلاء، شتابدهنده فرهنگی-مذهبی و قرآنی «شفق»، خانه امکان، کارستان بهارستان و شتاب دهنده منش از دیگر حامیان برگزاری این رویداد استارتاپی اجتماعی هستند.

محمد طاهانژاد مدیر آکادمی خیر ایران در خصوص چرایی برگزاری رویداد استارتاپی اجتماعی رویش بیان داشت: این رویداد با هدف فرهنگ‌سازی و آموزش مفاهیم مربوط با ‌ارزش‌آفرینی اجتماعی و تاکید بر پذیرش و گسترش مفهوم مسئولیت‌های اجتماعی و همچنین شناخت و رفع مشکلات و چالش‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

طاهانژاد در ادامه تاکید کرد: این رویداد می تواند در بلند مدت به شناسایی افراد مستعد و خلاق با هدف کمک به پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی از مسیر ارائه راهکارهای نوین، خلاقانه و دانش‌بنیان منجر شده و در نتیجه شاهد جامعه پویا و توانمند باشیم.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در صفحه ثبت‌نام رویداد در وب‌سایت ایوند اهداف ذیل برای برگزاری این رویداد اعلام شده است:

  1. فرهنگ‌سازی و آموزش مفاهیم مربوط به ارزش‌آفرینی اجتماعی و مسئولیت اجتماعی
  2. استفاده از پتانسیل‌های ارزش‌آفرینی اجتماعی در مسیر رفع مشکلات اجتماعی جامعه (نظیر رفع مشکلات و چالش‌های امر خیر کشور)؛
  3. شناسایی افراد مستعد و خلاق به‌منظور کمک به کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی کشور
  4. ایجاد روش‌های نوآورانه به‌منظور پیشگیری آسیب‌های اجتماعی و ارائه راه‌کارهای خلاقانه و دانش‌بنیان برای کاهش آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی موجود
  5. تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری، به‌منظور حل مسائل و مشکلات جامعه
  6. ایجاد فضای نشاط و پویایی در میان شرکت‌کنندگان و افزایش انگیزه فعالیت‌های اجتماعی مؤثر در میان آنان
  7. آشنایی با بدنه اجتماعی با فضای نوین و اکوسیستم کارآفرینی و ارزش‌آفرینی
  8. آشنایی و ایجاد علاقه میان فعالان اکوسیستم کارآفرینی و ارزش‌آفرینی کشور با فضاهای اجتماعی

فعالان اجتماعی (اعضای مؤسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد) و دانشجویان (با اولویت دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف) برای حضور در این رویداد از تخفیف ویژه برخوردار هستند که می‌توانند جهت دریافت کد تخفیف و کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه رویداد با شماره‌های 09912069037-02186096304 تماس حاصل فرمایند و یا به صفحه ثبت‌نام رویداد در ایوند مراجعه کنند.

پیش از این آکادمی خیر ایران نخستین رویداد استارتاپی اجتماعی رویش را در آذرماه سال 1397 و با رویکرد «نوآوری اجتماعی» و دومین رویداد را در مرداد ماه سال 1398 با محور «نوآوری‌های به نفع معلولان» برگزار کرده است.