سومین دوره استانی آکادمی خیر ایران در پاییز 1402 با مشارکت استانداری استان خوزستان ویژه موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، دوره استانی آکادمی خیر ایران ویژه موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد استان خوزستان به همت آکادمی خیر ایران، انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز و استانداری استان خوزستان، با حضور برخی از مسئولین استانی و جمع کثیری از مدیران، کارشناسان و فعالان موسسات خیریه و سمن‌های استان خوزستان برگزار شد.

محبوبه ایزدی‌ پناه، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان در افتتاحیه دوره استانی آکادمی خیر ایران در شهر اهواز  ضمن تاکید بر لزوم فعالیت علمی و تخصصی موسسات خیریه و سمن‌های کشور، به ضرورت آموزش و مهارت افزایی این موسسات اشاره کرد.

ایزدی‌ پناه در ادامه فعالیت‌های آکادمی خیر ایران را در راستای افزایش دانش تخصصی و مهارت افزایی موسسات نیکوکاری و سمن‌ها ارزشمند عنوان کرد.

علیرضا باوی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خوزستان نیز در این آیین به نقش موثر فعالیت‌های خیریه در کاهش وقوع جرم اشاره و به اهمیت نقش مجموعه‌هایی همچون آکادمی خیر ایران در راستای توانمندسازی هرچه بیشتر موسسات خیریه از مسیر آموزش و در نتیجه، کاهش جرائم اجتماعی تاکید کرد.

حسن نیزری عضو هیئت مدیره و سخن‌گوی انجمن خیریه چهارده معصوم (ع) اهواز، از دیگر سخنرانان این آیین بود که ضرورت خروج مدیریت موسسات خیریه از فضای سنتی و آغاز تحول مدیریتی به شیوه‌های نوین را محور بحث‌های خود قرار داد. 

محمد طاهانژاد مدیر آکادمی خیر ایران نیز در این رویداد ضمن تاکید بر تلاش این آکادمی در راستای توسعه عدالت آموزشی در موسسات خیریه و سمن‌های کشور، به تشریح ابعاد و اهداف فعالیت‌های آکادمی خیر ایران در مسیر مهارت افزایی و توانمندسازی موسسات خیریه کشور و در نتیجه افزایش راندمان و اثربخشی فعالیت‌های این موسسات پرداخت.

در ادامه، این رویداد با برگزاری همزمان دو کارگاه آموزشی «روش‌های جذب و تامین منابع مالی در موسسات خیریه و سمن‌ها» با تدریس رضا درمان و مباحث حقوقی و مالیاتی ویژه موسسات خیریه و سمن‌ها با تدریس مصطفی نظری ادامه پیدا کرد.

در نیم روز دوم این رویداد نیز دو کارگاه آموزشی مدیریت سرمایه‌های انسانی در موسسات خیریه و سمن‌ها با تدریس محمد کمالی روستا و برندینگ در موسسات خیریه و سمن‌ها با تدریس محمد حسن برکوک برگزار شد.