دومین جلسه «با کارآفرینان اجتماعی» با موضوع واکاوی مفهوم کارآفرینی اجتماعی و با محوریت بررسی تجارب «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» با حضور اکبر رجبی مدیرعامل و مؤسس «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، دومین جلسه «با کارآفرینان اجتماعی» با موضوع واکاوی مفهوم کارآفرینی اجتماعی و با محوریت بررسی تجارب «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» و پیش‌رویداد استارتاپ ویکند رویش 3 در مجتمع فناوری دکتر روستا آزاد برگزار شد.

اکبر رجبی مدیرعامل و مؤسس «جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها» در این نشست ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه اظهار کرد: جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها از سال 1388 با مجوز وزارت کشور و به عنوان حامی افراد درگیر با معضل کارتن خوابی، فعالیت خود را آغاز کرده ‌است. در طول فعالیت در راستای کاهش آسیب اجتماعی کارتن خوابی در شهر تهران با هدف امید بخشیدن برای بهبودی، دوباره ایستادن این قشر با جامعه توانسته است به صورت نظام مند و برنامه‌ریزی شده، در راستای جذب، درمان و کارآفرینی برای کارتن خواب‌های بهبود یافته تهران فعالیت کند و با ارائه خدمات به این قشر که به جهت شرایط اجتماعی، از آسیب‌پذیرترین قشرها جامعه محسوب می‌شوند، گام‌های مؤثری در راستای بهبود شرایط اجتماعی بردارد.

وی درباره «آیین مهرورزی»افزود: در شب‌های سه‌شنبه هرهفته می‌کوشد تا با طبخ و توزیع غذای گرم در میان کارتن ‌خواب‌ها تا با حفظ و اشاعه «آیین مهرورزی» نگاه جامعه را به موضوع اعتیاد و کارتن‌خوابی تغییر دهد. این آیین ابتدا با ۲۵ پرس آغاز شد  و در حال حاضر به بیش از ۳۰۰۰ پرس غذا در هر سه‌شنبه رسیده است.

در انتهای این جلسه زهرا سلطانی‌فر(یکی از منتورهای رویداد) توضیحاتی درباره سومین رویداد استارتاپ ویکند رویش ارائه دادند. علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در برنامه‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.