به گزارش روابط‌عمومی خیر ماندگار، مراسم اختتامیه اولین رویداد ملی پادکست فارسی، دوشنبه ۲ بهمن‌ماه، با حضور پادکسترها، با تقدیر و قدردانی از برگزیدگان آثار برتر اولین رویداد ملی پادکست فارسی در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

این رویداد در بخش‌های آموزش، علم و فناوری، کسب‌وکار، بخش‌ مردمی، آموزش، نمایش، طنز، سفر و موسیقی، فرهنگ، هنر و ادبیات، بهداشت و سلامت، مهارت‌های زندگی، ورزش و سرگرمی، خانواده و کودک و بخش ویژه برگزار و به بهترین پادکست هر بخش، جایزه اثر برگزیده اهدا شد. پادکست نیک آوا به همراه 4 پادکست دیگر در بخش ویژه این رویداد به‌عنوان نامزد دریافت جایزه حضور داشت.

نخستین رویداد ملی پادکست فارسی با دبیری وحید اسدی، مدیر شبکه رادیویی جوان در راستای جریان‌سازی و نهادینه‌کردن نهضت تولید پادکست فارسی، میزبانی از تمامی پادکسترهای فارسی، زمینه‌سازی برای ورود به زمینه‌های نوپدیدِ تولید و انتشار محتوای صدا پایه بر بستر وب برگزار شد.

بر اساس بیانیه داوران اصالت و پژوهش، سوژه‌یابی و خلاقیت، کیفیت روایتگری، کنش‌های کاربران، کیفیت به‌کارگیری ابزارها و ملزومات پادکست حرفه‌ای، خلاقیت و نوآوری در گرافیک و طراحی و بهره‌مندی از قابلیت‌ ابزارها و سکوهای انتشار از جمله معیارهای داوری 469 اثر ارسالی به دبیرخانه این رویداد بوده است.

این رویداد از ۸ مهرماه ۱۴۰۲ آغاز و در ۲بهمن‌ماه ۱۴۰۲، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.