سی و نهمین نشست از سلسله‌نشست‌های «یک چای، یک تجربه» با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های «مؤسسه نیکوکاری مــهــرطه » با حضور زهره زارع مدیرعامل مؤسسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی خیر ماندگار، سی و نهمین نشست از سلسله‌نشست‌های «یک چای، یک تجربه» با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های «مؤسسه نیکوکاری مــهــرطه » با حضور زهره زارع مدیرعامل مؤسسه در روز دوشنبه بیست و هفتم آذر‌ماه از ساعت 15:00 به شکل حضوری در محل آکادمی خیر ایران و آنلاین در بستر اینستاگرام و سایت آکادمی برگزار شد.

در این جلسه زارع ضمن اشاره به تاریخچه شکل‌گیری این مؤسسه، درباره محورهای فعالیت‌های مؤسسه گفت: نگهداری از دختران بی‌سرپرست و بد‌سرپرست، حمایت از خانواده‌های در معرض آسیب، ساخت مدرسه و مدرسه‌یاری فعالیت می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد: در مؤسسه مــهــرطه توسط سازمان بهزیستی به واحد مددکاری اجتماعی معرفی می‌شوند، و پس از بعد از مطالعه‌ی پرونده، مددکار اجتماعی و روانشناس مرکز اقدام به پذیرش فرزند می‌نماید که در رده‌های سنی تفکیکی در دو خانه سکونت دارند. خیلی از این دختران با کمک مشاور و مددکار و مربیان در کنار تحصیل خود دوره‌های آموزشی را می‌گذرانند تا در پایان تحصیلات بتوانند مستقل زندگی کنند. 

این مؤسسه حمایت خود را پس از مستقل شدن و یا ازدواج دختران، قطع نکرده و همانند خانواده‌، مسیر زندگی دختران تحت سرپرستی خود را دنبال می‌کند.

زارع در ادامه با اشاره به «حمایت از خانواده‌های در معرض آسیب» گفت: با هدف پیشگیری از افزایش آسیب‌های اجتماعی از زنان سرپرست خانوار نیز در حوزه‌های مالی، درمانی و آموزشی، حمایت می‌کند. درحال‌حاضر نزدیک به ۱۲۰ خانواده‌ی نیازمند تحت پوشش خدمات حمایتی مــهــرطه هستند.

گفتنی است سلسله نشست‌های یک چای-یک تجربه در روزهای دوشنبه هرهفته از ساعت 15 الی 16:30 در محل آکادمی خیر ایران برگزار می‌شود، عموم علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304-09912069037 تماس حاصل فرمایند.